beata dyraga obecny - podaj dalej

Życie jest cudem

Indywidualna strona internetowa rodziła się w mojej głowie od dawna. Inspiracją do niej była książka pt. „Podróż Zielonego Wędrowca” ilustrowana przez Adama Kiliana, którą kilka lat temu kupiłam mojemu synowi.

Opowiada o zielonym stworku, który wyrusza z szarej krainy swojego domu rodzinnego w poszukiwaniu zielonego świata, który wydaje mu się jego życiowym celem. Podróżuje po krainach o różnych barwach, a w drodze towarzyszą mu znaki wskazywane przez spotkanych towarzyszy. Na koniec decyduje się wrócić do szarego domu, ale wraca odmieniony, „pełny”, obdarowując  innych  mieszkańców wszystkimi kolorami tęczy.

Mam nadzieję, że te strony oddadzą choć w części swój zamysł i przekażą energię, która towarzyszyła ich tworzeniu.

Praktyka Świadomej Obecności jest jak wielka podróż do domu,  podróż, z której wracamy pełniejsi i mamy więcej do zaoferowania światu. Dochodzimy do wniosku, że samo życie jest cudem.

 

Pada śnieg. Idę przez białą polanę usłaną grubą warstwą świeżego śniegu. Wokół jest pusto. Celowo zostawiłam samochód na parkingu i wybrałam drogę przez park. Świat z pozycji pieszego wygląda zupełnie inaczej, realniej, można go bardziej dotknąć, powąchać, poczuć.…

Na twarzy czuję rozpuszczające się płatki śniegu i podmuchy mroźnego wiatru. W brzuchu dla odmiany krąży miła fala gorąca,  na powierzchni skóry karku czuję przyjemne wilgotne mrowienie. Moje ciało jest żywe, mam wrażenie, że czuję każdą jego komórkę.

O dziwo słychać ptaki; ich spiew dziwnie nie pasuje do tej bieli. Zupełnie jakby obwieszczały wiosnę. Pachnie zimą i wiosną jednocześnie. Ciepło i zimno walczą o królowanie… 


Życie jest cudem.